Opublikowano 2 komentarze

Czym są bioflawonoidy?

Czy spotkaliście się z terminem bioflawonoidy? Z pewnością większość z was nie wie, czym one są, choć oczywiście nikogo dziwić to akurat nie może. Mimo wszystko, jako że mają one związek z naszym organizmem i zdrowiem, warto jest się nimi zainteresować. Przede wszystkim należy w tym miejscu podkreślić, że bioflawonoidy to substancje, które w pierwszym momencie zostały zaliczone do witamin, a to dlatego, że są w stanie zapobiegać chorobom.

Właściwości

Bioflawonoidy odgrywają bardzo ważną rolę w kontekście utrzymania dobrego zdrowia i zapobiegania wielu chorobom. Co ważne dotyczy to nie tylko tak popularnych chorób jak przeziębienie, ale i tych cywilizacyjnych, a więc choćby nowotworów, miażdżycy czy chorobom serca. W naszym organizmie bioflawonoidy pełnią przede wszystkim właściwości antyoksydacyjne, a więc zabijają wolne rodniki, które przyczyniają się do powstania chorób, a także starzenia się organizmu.

Uważa się także, że bioflawonoidy pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu, a ten jak wiemy, nie bez powodu nazywany jest cichym zabójcą.

Źródło

Najwięcej bioflawonoidów znajdziemy w nieprzetworzonej żywności, a więc między innymi owocach i warzywach. Wiele jest ich także w ziarnach, orzechach czy czerwonym winie. Niemniej jednak, czy aby na pewno z pożywieniem dostarczamy ich tak wiele, że jest to ilość wystarczająca? Z całą pewnością nie. Dlatego też powstały specjalne suplementy zawierające w sobie bioflawonoidy, których zakup warto jest wziąć pod uwagę. Nie kosztują wiele, a jednak ich działanie na nasz organizm wpływa bardzo korzystanie.

2 komentarze do: “Czym są bioflawonoidy?

  1. Jakiej firmy w związku z tym bioflawonoidy polecacie? Który suplement będzie najlepszy?

  2. Wiele tego dziś jest na rynku. Ja na przykład kupiłam sobie te od firmy Solgar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *